Bc. Eduard Bednář, 2015

Eduard Bednář
Nejprve se mi předmět MPRI jevil spíše teoreticky zaměřený, plný pouček a popisů… To se ovšem změnilo ve chvíli, kdy jsem začal pracovat na mikroprojektu. Sepsání mikroprojektu mi pomohlo pochopit podstatu o čem kurz vlastně je. Doporučuji udělat mikroprojekt poctivě, protože člověk spoustu věcí „nasaje“ a je prakticky připraven na malé testy i závěrečnou zkoušku. Náplň přednášek byla z mého pohledu obsahově v pořádku, jako + beru zpestření v podobě bonusových bodů za odpověď na položené otázky a občas nějaký ten vtípek :-).
Ke cvičení mám 2 výhrady: Zpočátku byly problémy s ukládáním rozdělané práce, což člověka odradilo, když druhý týden zjistil, že musí začít od znova. To se později vyřešilo vydanou instrukcí.
Druhá výhrada: Nejsem zastánce přístupu, když cvičení jsou ve stejný den, jako přednáška (a to dokonce hned po sobě). Během semestru se píší 3 malé písemky a odevzdává mikroprojekt – tyto aktivity jsou dobře bodově zhodnoceny a nutí tak člověka něco dělat (aspoň teda mě :-D). Obtížnost předmětu je vyvážená (nikdo po studentech nechce nic co nebylo odpřednášeno. Celkově předmět hodnotím kladně a doufám, že některé poznatky zužitkuji.